Dzień 13

Ostatni dzień pracy w Bristolu oraz ostatnie godziny na dopracowanie swoich projektów, którymi zajmowaliśmy się przez ostatnie dwa tygodnie naszego pobytu tutaj. Ostatniego dnia pogoda niestety nie dopisała, ale pomimo tego pełni energii wyruszyliśmy do swoich miejsc pracy. Niektórzy z nas dostali drobne upominki od swoich pracodawców w podzięce za zaangażowanie oraz wysiłek przez cały czas trwania projektu. Jeden z autorów tego wpisu: Rafał, otrzymał od swojego menagera zestaw do jedzenia sushi.

Dzień ten był szczególny, ponieważ zakończyliśmy go wspólnym spotkaniem w siedzibie Enso w Clevedon. Po zakończeniu swoich obowiązków w firmach, wszyscy razem udaliśmy się na spotkanie podsumowujące nasze zmagania w Wielkiej Brytanii, na którym każdy z uczestników praktyk otrzymał certyfikat potwierdzający ich ukończenie. Dzięki uprzejmości firmy organizującej praktyki, mieliśmy okazję wieczorem zjeść przepyszne „fish and chips” w restauracji Little Harp Inn. Warto wspomnieć, że każdy z uczestników otrzymał również potwierdzenie odwiedzenia muzeum Concorde’a, które odwiedziliśmy w ubiegłą sobotę.

Wyjazd pomógł nam doszlifować nasze umiejętności zarówno językowe, jak i zawodowe. Mieliśmy również szansę doświadczyć życzliwości oraz uprzejmości ze strony miejscowych. Cały wyjazd z pewnością był dobrym przygotowaniem na przyszłe wyzwania.

Rafał i Marcin