Jak spędzamy czas wolny?

Wolny czas którego mamy sporo w Schkeuditz każdy wykorzystuje jak chce. Gdy kończymy pracę w zależności od zainteresowań i potrzeb każdy ma możliwość znaleźć coś dla siebie.

Ośrodek w którym spędzamy czas jest zaopatrzony w boisko do siatkówki plażowej, klub z różnymi atrakcjami takimi jak bilard czy piłkarzyki, pomieszczenie ze stołem do pingponga, boisko do piłki nożnej, a także basen (z którego niestety o tej porze roku nie możemy skorzystać).

Klub o którym wspomnieliśmy wcześniej otwiera się o godzinie 20. Spotykamy się tutaj z rówieśnikami z innych państw. Zawsze gra tu muzyka, można usiąść porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, czy razem zagrać. My z kumplami najczęściej gramy w bilard.

Wcześniej dopóki jest jasno często wychodzimy zagrać w siatkówkę lub robimy treningi w pokojach oraz na drążkach znajdujących się obok boiska do siatkówki. Złapaliśmy bardzo fajny kontakt z grupą Litwinów oraz często graliśmy z Chorwatami. Jeden z mentorów – Aran zabrał nas nawet do lokalnej szkoły by wykorzystać sale gimnastyczną, na której jako fanatycy siatkówki mogliśmy pograć więcej.

Wieczory często spędzamy również z kolegami w pokojach grając w różne gry i integrując się między sobą. Poza tymi sposobami na zajęcie sobie czasu chodzimy do lokalnego sklepu, który oddalony około 20 minut drogi pieszo, jest bardzo dobrze zaopatrzony. Nie ma tu czasu na nudę bo zawsze jest co robić.

Bartek