IT workshop
Na początku tygodnia zapoznaliśmy się z zasadami pracy oraz omówiliśmy plan działań na nadchodzące dni. Następnie rozpoczęliśmy intensywne szkolenie z języka HTML, które miało na celu rozwinięcie naszych umiejętności w tworzeniu stron internetowych. Uzupełniliśmy to kursem języka CSS i JavaScript, skupiające się na zaawansowanych technikach tworzenia witryn internetowych oraz ich efektywnym zarządzaniu. Zajęcia te miały przygotować nas do bardziej zaawansowanych projektów w obszarze web developmentu.
W kolejnym etapie pracy, otrzymaliśmy nasze zadanie – stworzenie naszych własnych stron internetowych, dotyczących naszego zakwaterowania, praktyk, wycieczki do Berlina oraz Lipska i czasu wolnego. Każdy z nas starał się tworzyć zaawansowane i estetyczne projekty, które przyciągną uwagę użytkowników. Skupiliśmy się również na dopracowywaniu szczegółów i funkcjonalności naszych stron.
Pod koniec tygodnia rozpoczęliśmy prace nad instalacją elektryczną, aby lepiej zrozumieć proces konfiguracji domowych systemów elektrycznych. Poznaliśmy podstawy elektryki oraz działanie podstawowych instalacji elektrycznych, co umożliwiło nam zdobycie wiedzy potrzebnej do dalszych działań w konfiguracji Smart home.
Na początku drugiego tygodnia skoncentrowaliśmy się na podłączaniu inteligentnych urządzeń elektrycznych do aplikacji w celu dalszego ich konfigurowania. Ten proces wymagał starannego przygotowania oraz zrozumienia interakcji między urządzeniami a aplikacją, co pozwoliło nam efektywnie wykorzystać ich potencjał. Dzięki tej pracy byliśmy w stanie zapewnić sobie wygodną i elastyczną kontrolę nad funkcjami naszego inteligentnego domu.
Następnego dnia skupiliśmy się na konfigurowaniu rutyn w aplikacji Amazon Alexa, co umożliwiło nam automatyzację wielu czynności domowych za pomocą prostych poleceń głosowych. Opracowanie i dostosowanie rutyn wymagało dogłębnej analizy potrzeb użytkowników oraz dostępnych funkcji aplikacji, co pozwoliło nam zoptymalizować wydajność i wygodę korzystania z inteligentnego systemu.
Kolejnym etapem było rozpoczęcie pracy nad zdalnie sterowanymi drzwiami, które miały zapewnić dodatkowy poziom bezpieczeństwa i wygody w domu. Implementacja funkcji umożliwiających zdalne otwieranie i zamykanie drzwi wymagała precyzyjnego planowania oraz integracji różnych komponentów, co pozwoliło nam stworzyć spójny i funkcjonalny system kontroli dostępu.
Całość naszego inteligentnego domu trzeba było dopracować, integrując wszystkie jego elementy w spójną i funkcjonalną całość. Analizowaliśmy detale, takie jak układ pomieszczeń, wybór materiałów czy estetyka, aby zapewnić ostateczny efekt, który spełnia nasze oczekiwania i potrzeby.
Pod koniec tygodnia przeprowadziliśmy podsumowanie naszej pracy nad projektem oraz prezentację naszych stron internetowych. Podczas podsumowania omówiliśmy postępy, podjęte decyzje. Prezentacja stron internetowych pozwoliła nam na poznanie opinii innych oraz wymianę doświadczeń.
Jakub