Logistycy w Netto

Po naszym przyjeździe do Gut Wehlitz, nasza mentorka Johanna przydzieliła wszystkich logistyków do pięciu różnych sklepów sieci Netto w Lipsku i Schkeuditz. Zostaliśmy dobrani w pary, w których będziemy współpracować do końca projektu. Ja z Konradem i jeszcze dwoma kolegami jeździmy do Lipska samochodem, natomiast pozostali dojeżdżają komunikacją miejską.

Sklep, w którym pracuję z Konradem znajduje się w Lipsku przy Heinrich-Heine-Straße, na obrzeżach miasta. To raczej spokojna, przyjemna okolica. W sklepie zakupy robią głównie ludzie starsi (ale chyba taki charakter Niemiec). Pierwszego dnia na miejscu przywitała nas przemiła pani menadżer, objaśniła nam nasze zadania i zabraliśmy się do dzieła. Jeśli chodzi o organizację pracy, pracujemy w systemie sześciogodzinnym, niektórzy od 8:30 – 14:30, a niektórzy od 9 – 15. Do naszych obowiązków należy rozładowywanie palet z towarem na półki sklepowe, fejsowanie produktów (czyli przesuwanie ich na czoło półki) oraz ogólne dbanie o wygląd całych alejek. Nie jest to praca trudna, ale satysfakcjonująca. Na co dzień chodząc do sklepów, nie zdajemy sobie sprawy z jej znaczenia.

Wszyscy w sklepie są bardzo pomocni, komunikatywni i mili, a praktyki idą jak po maśle. Pierwszy tydzień w Niemczech (nie tylko w pracy) był bardzo ciekawy. Nie możemy doczekać się nowych wyzwań!

Klaudiusz