Czas wolny w Schkeuditz

Nie samą pracą żyje człowiek! Nie tylko staż jest celem naszego projektu. Ważnym jego aspektem jest również element kulturowy, poszerzenie horyzontów i światopoglądu, uczenie tolerancji, otwartości wobec innych kultur i narodów. Ośrodek w Schkeuditz daje nam naprawdę niesamowite możliwości w tej kwestii.

Pierwsza sprawa to posiłki. Odbywają się one według codziennie aktualizowanego harmonogramu. W dużej sali jadalnej mamy okazję spotkać uczniów z innych krajów. Jest to dobry moment, by zamienić kilka słów przed, po lub jeszcze w trakcie codziennych obowiązków. Daje nam to szansę dowiedzieć się jak wyglądają staże w innych zawodach i czym tam się zajmują.

Sprawa druga to istniejące na terenie ośrodka klub, boisko i basen. Przede wszystkim w klubie toczy się tutejsze życie towarzyskie. Każdego wieczora gra tu muzyka, możemy posiedzieć i na luzie pogadać nie tylko z uczestnikami z innych krajów, ale także z mentorami, opiekunami i obsługą. Kto tylko ma ochotę może zagrać w bilard, rzutki czy inne gry. Basen i boisko dają nam możliwość odprężenia się w bardziej aktywnej formie.

A jeśli znudzi nam się otoczenie zabytkowych budynków to zawsze można pójść na spacer. I nie mam tu na myśli jedynie wyjść do sklepy czy maka. Schkeuditz to niezbyt duża miejscowość, ale spacerując można znaleźć naprawdę fajne miejsca. Nam udało się dotrzeć nad przyjemne jeziorko z małą plażą, gdzie spędziliśmy jedno popołudnie. Znaleźliśmy też kręgielnie, w której naprawdę świetnie się bawiliśmy.

Paulina