Dzień 8

Pogoda w ten weekend bardzo nam sprzyjała. Kolejny słoneczny dzień, który idealnie wpasował się w zwiedzanie przepięknego miasta Bath. Rozpoczęliśmy zbiórką o 9:00 na stacji kolejowej w Temple Meads. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że z powodu remontu niestety nie przejedziemy się pociągiem, lecz zastępczym autobusem. Pierwszym punktem naszego pobytu w Bath była przejażdżka piętrowym autobusem tzw. double-deckerem, który w wygodny sposób oprowadził nas po mieście. W poznawaniu Bath przydatny okazał się elektroniczny przewodnik, który opowiadał nam o mijanych zabytkach oraz przeróżnych historiach z tego miasta.

Kończąc naszą inspirującą przejażdżkę udaliśmy się do rzymskich łaźni dawniej znanymi jako Aquae Sulis. Po odebraniu biletów otrzymaliśmy audioprzewodnik i rozpoczęliśmy naszą podróż w przeszłość. Zwiedzanie było utrudnione ilością turystów, jednak nie dziwił nas ten fakt z racji popularności tego kompleksu. Pod koniec zwiedzania możliwe było spróbowanie leczniczej wody bogatej w minerały (nie każdemu jednak przypadła do gustu).

Po wyczerpującym zwiedzaniu udaliśmy się całą grupą na wspólny lunch do restauracji. Po zjedzeniu nadszedł czas na wyczekiwany czas wolny. Większość z nas zdecydowała się na kolejną przejażdżkę autobusem turystycznym, tym razem po innej, równie pięknej trasie. Po upalnym dniu pełnym różnych atrakcji wstąpiliśmy do lokalnej kawiarnii na przepyszne lody i angielską herbatę. Na tym zakończyliśmy naszą podróż, w drodze powrotnej towarzyszył nam jeszcze długo uśmiech na twarzy.

Mateusz, Michał i Maciek

(Autor zdjęć: Jan Walica)